W co ubrać się na rozmowę o pracę
fot.pexels.com

Rozmowa o pracę to ważny dzień dla wielu osób poszukujących nowej pracy czy chcących zmienić swoje dotychczasowe miejsce zatrudnienia. Nic w tym dziwnego, że takie osoby chcą się do tej rozmowy jak najlepiej przygotować. Pisaliśmy już o tym jak powinna wyglądać taka rozmowa, o co pracodawca może zapytać, a o co nie, poruszaliśmy kwestię idealnego CV czy najczęstszych pytań na rozmowie, ale co z ubiorem? W co ubrać się na rozmowę o pracę? Odpowiadamy! 

Wiele zależy od miejsca, w którym chcesz się zatrudnić

Tak naprawdę ubiór zależny jest od miejsca, w którym chciałbyś pracować/do którego wysłałeś CV oraz stanowiska na jakie aplikujesz. W przypadku pracy w gastronomi na stanowisko kelnera czy do pracy za barem ubierz się schludnie, najlepiej w białą koszulkę i ciemne jeansy czy czarne spodnie. Nie musisz prasować koszuli, ubierać sukienki czy wciskać się w garnitur z bierzmowania, taki ubiór w zupełności wystarczy.

Inaczej będzie w przypadku aplikacji na stanowisko w HR, kierownika, brygadzisty, dyrektora czy menadżera. Tam powinieneś wyglądać znacznie bardziej elegancko, tak aby pokazać się z jak najlepszej strony. Nie musi to od razu być garnitur, choć jak najbardziej będzie na plus. Koszula, muszka i spodnie od garnituru powinny wystarczyć. W przypadku kobiet polecamy tzw. małą czarną lub eleganckie spodnie garniturowe i do tego biała koszula czy elegancka bluzka i obcasy.

W co ubrać się na rozmowę o pracę
fot.pexels.com

Jaki makijaż na rozmowę o pracę?

Kobiety poza tym, że przebierają zazwyczaj się milion razy, dodatkowo zastanawiają się nad aspektem makijażu. Rozmowa kwalifikacyjna to miejsce do którego nie należy wydziwiać. Odpuść sobie kolorowy makijaż czy usta we wszystkich kolorach tęczy, chyba że praca jest w takim miejscu, w którym umiejętność wykonywania makijażu to jeden z elementów pracy (np. w drogeriach typu Sephora czy Douglas).

W każdym innym miejscu postaw na podstawową bazę, czyli podkład, korektor, puder, bronzer, róż i rozświetlacz. Ewentualnie wykonaj proste kreski eyelinerem czy zrób popularne na cały świat „smokey eye”, to w zupełności wystarczy i „zadowoli” potencjalnego pracodawcę.

W co ubrać się na rozmowę o pracę
fot.pexels.com

Co warto zrobić przed rozmową kwalifikacyjną?

Zanim udasz się na rozmowę kwalifikacyjną, upewnij się, że wykonasz następujące kroki, w końcu na rozmowie powinieneś nie tylko wyglądać dobrze, ale także i czuć się dobrze. Im większa twoja pewność siebie, tym lepiej dla ciebie.

  1. Sprawdź, o co pracodawca może zapytać cię na rozmowie, czyli przygotuj się do rozmowy o prace. Odsyłamy cię do naszych tekstów. Znajdziesz tam sporo istotnych informacji jak np. kwestie wynagrodzenia, jak odpowiadać na pytania o zarobkach czy jak zrobić research przed rozmową.
  2. Przygotuj ubrania dzień wcześniej. Mowa tutaj nie tylko o wyciągnięciu ich z szafy i odłożeniu na krzesło. Sprawdź, czy aby na pewno są czyste, jeśli nie – wrzuć je do pralki. Jeśli tak, wyprasuj i odwieś na wieszak. Masz w domu psa czy kota? Oczyść ubrania z sierści. Upewnij się, że całość jest czysta i elegancka.
  3. Weź długi prysznic lub napełnij wodę wanną. Dzień wcześniej warto pozwolić sobie na chwilę relaksu i odpocząć. Wykorzystaj ten moment na zrelaksowanie się, nie myśl o rozmowie czy o tym, o co zapytać cię może pracodawca, kompletnie odpuść sobie to.
  4. Udaj się spać odpowiednio wcześnie. Nie chcesz się przecież nie wyspać? Obudzić za późno czy nie daj boże spóźnić, prawda? Dlatego upewnij się, że zapewnisz sobie wystarczającą ilość snu i przede wszystkim nastaw budzik! 
  5. Wstań o wyznaczonej porze. Nie ma co leżakować w łóżku w nieskończoność. Poćwicz – to podniesie ci poziom energii oraz doda pewności siebie. Następnie weź szybki prysznic, zrób sobie kawę, wysusz włosy.
  6. Przygotuj się. Ubierz się w przygotowane ubrania, pomaluj jeśli chcesz i potrzebujesz. Użyj perfum, ubierz buty i gotowe. Czas ruszać. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here