Europalety - idealne do wielu przedsiębiorstw

Europalety to bardzo popularne elementy wielu miejsc pracy. Czym się charakteryzują? Jak wybrać odpowiednie?

Paleta EPAL – szerokość, długość i wysokość europalety oraz jej znaki szczególne

Paleta EPAL nazywana jest również europaletą i należy do jednych z bardziej rozpoznawalnych i częściej używanych palet drewnianych. Ich uniwersalność wynika głównie z budowy, dzięki której bez problemu można użyć wózka widłowego do przemieszczenia towaru umieszczonego na tego typu palecie. Wymiary europalety to 800 x 1200 mm – wymagania te określone są w normie europejskiej. Wysokość europalety to 144 mm, a jej waga – ok. 25 kg. Paleta EPAL może udźwignąć aż do 1500 kg (wiele zależy od sposobu rozłożenia towaru). Dotyczy to tzw. mobilnych obiektów. W przypadku braku konieczności przenoszenia palety z jej zawartością nośność wynosi aż 4000 kg. W lewym narożniku powinno znaleźć się oznaczenie EPAL (European Pallet Association).

Europalety można zobaczyć w wielu miejscach pracy. Ze względu na swoją konstrukcję umożliwiają odpowiednie grupowanie towarów. Są nieodłącznym elementem magazynów i hal produkcyjnych różnych branż. Wykorzystywane są także w transporcie krajowym i międzynarodowym – pozwalają przewieźć towar w bezpiecznych warunkach.

Producent europalet – co można znaleźć w ofercie?

Najbardziej popularną opcją są wcześniej opisane palety EPAL o wymiarach 800 x 1200. Oznaczane są one skrótem EUR lub EUR 1. W ofercie producentów europalet znaleźć można także EUR 2 (palety o wymiarach 1200 x 1000 mm), EUR 3 (palety o wymiarach 1000 x 1200 mm) oraz EUR 6 (palety o wymiarach 800 x 600 mm).

Dlaczego Producent europalet to dobry wybór dla każdego przedsiębiorcy

Uniwersalność europalet jest nie do podważenia. Przydają się one w wielu miejscach pracy, niezależnie od branży. Sporą zaletą palet EPAL jest materiał, z którego zostały wykonane. Drewniane elementy są obecnie najbardziej pożądane. Nie tylko ze względu na sporą trwałość, ale także z powodu aspektów ekologicznych. Duża część producentów europalet stawia na rozwiązania korzystne na środowiska. Drewno pozyskiwane jest z gospodarki prowadzonej w sposób zrównoważony, dzięki czemu każdy, komu zależy na etycznym prowadzeniu biznesu, może należeć coś dla siebie. Warto sprawdzać, czy dany producent stosuje się do konkretnych zasad i wybrać świadomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here