Najlepiej płatne zawody w Polsce
fot.pexels.com

Duży dom z basenem, super samochód, wakacje na Hawajach w pięciogwiazdkowym hotelu. Można się rozmarzyć, prawda? Oczywiście, aby móc spełniać tego typu marzenia, konieczne są pieniądze i to niemałe. Nie masz zawodu, który cię interesuje i skupiasz się raczej na zarobkach? Może obrałeś już swoją ścieżkę kariery i ciekawi cię ile zarobisz w przyszłej pracy? Ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najlepiej płatnych zawodów w Polsce.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 1 – Key account manager

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 12 470 zł brutto.

Key account manager to osoba odpowiedzialna za kontakt z klientami, ale tylko tymi najważniejszymi i największymi. Aby rozpocząć pracę w tym zawodzie, konieczne jest wyższe wykształcenie, najlepiej ekonomiczne lub techniczne i doświadczenie w sprzedaży.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 2 – Specjalista ds. bezpieczeństwa IT

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 12 000 zł brutto.

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT zajmuje się zarówno bezpieczeństwem fizycznym, jak i obszarem logicznym w firmie. Pracodawcy zazwyczaj wymagają wyższego wykształcenia technicznego (np. informatyka) oraz podstaw programowania.

Najlepiej płatne zawody w Polsce
fot.pexels.com

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 3 – Brand manager

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 11 440 zł brutto.

Brand manager to osoba odpowiedzialna za promocję firmowych produktów i sukces zarówno marketingowy, jak i sprzedażowy. Konieczne ukończenie studiów na kierunkach związanych z marketingiem i zarządzaniem i znajomość marketingu oraz języków obcych.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 4 – Radca prawny

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 11 100 zł brutto.

Radcy prawni udzielają pomocy prawnej i reprezentują swoich klientów przed sądami oraz urzędami. Wymagane jest ukończenie studiów prawniczych, które trwają aż 6 lat i aplikacji radcowskiej, która trwa 3 lata, a następnie zdanie egzaminu radcowskiego.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 5 – HR business partner

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 10 710 zł brutto.

HR business partner to osoba, która dba o sposób zarządzania zespołem i opracowuje strategię zarządzania pracownikami. Pracodawca oczekuje wyższego wykształcenia związanego z HR-em.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 6 – Kontroler finansowy

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 9 340 zł brutto.

Kontroler finansowy to osoba, która sprawuje nadzór nad finansami (nadzór nad działaniami księgowości, weryfikowanie sprawozdań finansowych czy też zgodności wydatków z założonym budżetem) danej firmy.

Najlepiej płatne zawody w Polsce
fot.pexels.com

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 7 – Programista

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 9 070 zł brutto.

Programista to stanowisko ogolone. Do tej dziedziny nalezą także zawody takie jak: architekt oprogramowania, Senior Java Developer itp. Do zadań programistów należy m.in. tworzenie programów komputerowych i aplikacji przy wykorzystaniu języków programowania, a także ich testowanie i udoskonalanie. Studia nie są wymagane, liczy się portfolio, czyli prezentacja umiejętności.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 8 – Project manager

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 8 000 zł brutto.

Project manager to osoba, która, jak sama nazwa wskazuje, pracuje przy projektach. Na tym stanowisku konieczne jest planowanie i realizowanie projektów, tak aby efekt końcowy był idealny. Jednym ze sposobów na zdobycie podstawowej wiedzy z kierowania projektem są studia, jednak nie jest to wymagane. Podobnie jak w przypadku programisty – liczą się umiejętności.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 9 – Analityk finansowy

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 7 800 zł brutto.

Analityk finansowy to osoba, która uczestniczy w przygotowywaniu rocznego budżetu, tworzy prognozy i plany wieloletnie oraz nadzoruje ich realizację. Od kandydatów wymagane jest wyższe wykształcenie, najlepiej na kierunku ekonomicznym lub specjalny kierunek o nazwie „analityk finansowy”, dostępny na niektórych uczelniach.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: 10 – Inżynier ds. jakości

Według portalu Wynagrodzenia.pl 25% pracowników zarabia ponad 7 490 zł brutto.

Inżynier ds. jakości to osoba, która kontroluje wszystkie fazy procesu produkcyjnego, aby zapewnić jak najwyższą jakość towarów. Wymagane jest wyższe wykształcenie, jednak wykształcenie techniczne nie jest konieczne. Niezbędną wiedzę oraz certyfikaty można zdobyć na licznych kursach i szkoleniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here