Jak się bogacić
fot.unsplash.com

Kto z nas nie marzy o byciu bogatym? Podróże, drogie hotele, z pięcioma gwiazdkami, super samochody, garnitury z najlepszych materiałów, suknie aż do ziemi pokryte kryształami Swarovskiego i wiele więcej. Aż ma się ochotę skakać pod sufit na samą myśl o tym, że tak kiedyś miałoby wyglądać nasze życie. Czy to jest osiągalne? Tak! Jednak wymagać będzie od ciebie sporo pracy i determinacji. Mamy dla ciebie kilka prostych porad, które pomogą ci zrealizować ten cel.

Oszczędzaj!

Oszczędzaj! Oszczędzaj! Oszczędzaj! I jeszcze raz oszczędzaj! Zarabianie pieniędzy jest fajne, wydawanie ich także, ale w ten sposób tylko zamykasz się w pętli bez wyjścia. Zarabiasz – wydajesz – zarabiasz – wydajesz – zarabiasz – wydajesz i tak w kółko. Pamiętaj, że nie wszystkie pieniądze, które masz musisz wydać, a ta nowa koszulka czy świeczka do domu naprawdę nie jest niezbędna. Wystarczy 10 minut przed komputerem i możesz poczynić wielki krok w kierunku bogacenia się. Wystarczy uruchomić opcję automatycznego oszczędzania, taka opcja jest dobra dla tych, którzy potrafią wydać wszystko, co mają.

Niektóre banki posiadają opcję, która zaokrągli sumy wydawane przez ciebie w sklepie do pełnej kwoty i tę resztę z automatu przeleje na konto oszczędnościowe. Chodzi tutaj o groszowe sprawy typu, płacisz za koszulkę 18,23 złote, więc na konto oszczędnościowe trafia albo 77 groszy, albo 1,77 złotych (w zależności od tego, którą opcję wybierasz). Nie są to aż tak znaczące kwoty. Najpewniej kompletnie tego nie zauważysz, a w skali miesiąca uzbierać się tam może niezła sumka.

Jak się bogacić
fot.unsplash.com

Jeśli lubisz posiadać gotówkę, spróbuj innej metody. W sieci znajdziesz specjalne segregatory. Takie segregatory przypominają nieco duży portfel. W środku znajdują się „koperty”, które są opisane jako: dom, rachunki, jedzenie, samochód, dojazdy, przyjemności. Sprawdź ile płacisz, ile wydajesz na to, a na to. Odłóż do tego konkretne kwoty. Resztę od razu odłóż na bok i nie dotykaj. Jeśli wydasz wszystko, co masz – ok, jeśli jeszcze ci coś zostanie – odłóż do skarbonki lub wpłać na konto oszczędnościowe.

Poproś o podwyżkę lub zmień pracę

Poza oszczędzaniem ważne są także zarobki. Jeśli pracujesz w firmie w której nie masz nawet perspektywy na podniesienie płacy, większe wynagrodzenie, a twoje próby negocjacji są bezowocne, poszukaj innej pracy. Zrób to na spokojnie. Szukaj pracy, jednocześnie pracując w obecnej firmie. Kiedy na rozmowie o pracę zapytają cię o oczekiwane wynagrodzenie, podawaj kwotę większą, niż zarabiasz teraz. Jeśli odmówią lub nie dostaniesz tej pracy – nic straconego.

Nie ma nic gorszego niż szukanie pracy na „już”, kiedy to nie możesz pozwolić sobie na przestój w pracy. Wtedy bardzo często łapiemy się byle czego, nie zważając na zarobki czy perspektywę dłuższej pracy w danej firmie. Dlatego do kwestii swojego zatrudnienia podejdź z głową i upewnij się, że nie działasz pochopnie i twoje decyzje są przemyślane.

Pamiętaj też, aby nie pracować więcej i więcej i więcej. Pracoholizm nigdy nie jest dobry. Musisz osiągnąć tzw. work-life balance. To bardzo ważne. Pieniądze przyniosą ci szczęście, wbrew tego co mówią ludzie, ale nie przyniosą ci 100% szczęścia, zwłaszcza jeśli nawet nie masz kiedy ich wydać czy kiedy wykorzystać oszczędności, bo ciągle jesteś w pracy. Odrobina nadgodzin nikomu nie zaszkodzi, ale nie pozwól wejść pogoni za bogactwem, na swoją głowę bo to nie prowadzi do niczego.

Jak się bogacić
fot.unsplash.com

Nie marnuj niczego

Ostatni krok to ograniczenie wydatków i ograniczenie marnowania swoich pieniędzy. Na zakupy nie chodź głodny, kupuj tylko to, co wiesz, że zjesz. Zamiast nowych ubrań z sieciówki, wybierz się do second handu – znajdziesz tam równie dobre ubrania i znacznie bardziej unikalne, a często nawet i lepszej jakości niż te z popularnych sieciówek. Wciąż wydajesz pieniądze, jednak znacznie mniej. Nie ma nic gorszego, niż wyrzucanie pieniędzy do śmietnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here