Zalety sufitów napinanych

Napinane sufity nie są niczym nowym w architekturze wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, że na początku wykorzystywano je nade wszystko przy organizacji środków hoteli oraz sal wykładowych. Na tę chwilę opisywana technologia jest popularniejsza i zdecydowanie dostępniejsza kosztowo. Używanie sufitu napinanego jest faktycznie rozmaite – mają prawo być montowane praktycznie w każdym punkcie, startując od zwykłej toalety, a na wielkich budynkach miejskich kończąc. Napinany sufit ma szansę też pełnić zastosowanie ekspozycji.

Sufity napinane to bardziej doskonały gatunek sufitów podwieszanych, z tą właśnie różnicą, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po bokach sufitu pod stropem a także membrany, jaka jest rozciągnięta pomiędzy nimi. Atutem powłok napinanych w porównaniu do normalnego sufitu podwieszanego jest praktycznie całkowita dowolność projektowania. Możemy planować nieskończenie dużO rozmaitych kompozycji: łukowych, wielopoziomowych. Zespolenie tego z grą barw i oświetlenia da nam unikalny efekt. Następną dominacją tych sufitów jest możliwość określenia prawdę mówiąc dowolnego koloru a także jego gatunku: błyszczącej albo matowej. Sufity takie doskonale maskują wszelkie nieestetyczne pęknięcia, a takie z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Są to także sufity niesamowicie uodpornione na wszelkie odkształcenia, walnięcia.

Montaż sufitu napinanego to prawdziwa przyjemność – jest czyściutki i bardzo dynamiczny, ponieważ zajmuje ledwie kilka godzin (przeważnie od 2 do 8 h). Cały montaż mamy sposobność zorganizować nawet bez przymusu opróżniania urządzeń oraz innych przedmiotów z naszego pomieszczenia. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy doświadczonej załodze. W trakcie układania sufitu niezwykle istotne jest, by zadbać także o jego dobre oświetlenie. Mamy prawo zamontować dla przykładu paski LED jednokolorowe. Tego rodzaju sufit z cała gwarancją uczyni nasz pokój nowoczesnym oraz efektownym.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego renowacja polega tylko na delikatnym myciu.

Dowiedz się więcej o sufitach na https://pl.wikipedia.org/wiki/Sufit