Sufity napinane

Zalety i zastosowanie sufitów napinanych

Dbając o to, aby wnętrze nie było sztampowe, architekci w swoim projektach często decydują się na sufity napinane. Dlaczego? Ponieważ gwarantują one całkowitą dowolność, jeżeli chodzi o aranżację i tworzenie oryginalnych, niepowtarzalnych koncepcji wystroju wnętrz. Jeżeli zatem szukasz czegoś, co ma szansę odmienić Twój dom i nadać mu indywidualnego charakteru – sufity napinane doskonale się ku temu nadadzą. A dodatkowo jest to bardzo funkcjonalny element wystroju, który nie tylko pięknie wygląda, ale dodatkowo ma wiele innych zalet.

Ciekawostką, o której nie każdy wie, jest to, że sufit napinany może być montowany praktycznie wszędzie. Stosowane są one zarówno w kuchniach, pokojach, łazienkach, jak i w biurach czy gabinetach, ale też w obiektach użyteczności publicznej np. w restauracjach, hotelach czy na basenach. Nic dziwnego, gdyż sufit napinany daje między innymi możliwość ukrycia popękanego, starego tynku, nieestetycznych rur instalacyjnych czy nierównego stropu. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że sufity napinane montuje się w zaledwie kilka godzin.

Warto wspomnieć, że sufit napinany ma naprawdę wiele różnych zalet, które powodują, że jest to dość popularne rozwiązanie. Przede wszystkim pozwala ono na przeprowadzanie odważnych eksperymentów i personalizowanie pomieszczenia. Jeżeli chodzi o sufity napinane to klient może wybierać w bardzo szerokiej gamie kolorów, dekoracji czy zdobień, co nie pozostaje bez znaczenia. W związku z tym sufity napinane znajdziemy w wielu różnych miejscach, zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Popularność sufitów napinanych jest również spowodowana krótkim czasem montażu. Ponadto wartym podkreślenia jest fakt, że po przeprowadzonym montażu w mieszkaniu nie znajdziemy ani kurzu, ani zbędnych ścinków. Kluczową kwestią jest także fakt, że sufit napinany można z powodzeniem czyścić, jeżeli pojawi się taka potrzeba. W tym celu wystarczy użyć wilgotnej ściereczki i brud będzie całkowicie usunięty.

Niezwykłą możliwością, jaką mamy dzięki sufitom napinanym są efekty rozjaśnienia poprzez zastosowanie oświetlenia LED. Taśmy LEDowe można przyklejać do stropu co kilkanaście centymetrów, dzięki czemu uzyskujemy bezcieniowe, równomierne światło. Dodatkową zaletą takiego oświetlenia jest fakt, że charakteryzuje się długą bezawaryjną pracą oraz pobiera niewiele energii. Takie oświetlenie może być bardzo ciekawą a w dodatku tańszą alternatywą dla tradycyjnych lamp i żarówek.

Sufity napinane świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu. Jest to niezwykle oryginalny sposób na wykończenie wnętrza oraz na jego wzbogacenie. Dodatkowo sufit napinany, który odbija światło, spowoduje optyczne powiększenie pomieszczenia, natomiast matowy i ciemny – zmniejszenie.Warto również wspomnieć o tym, że folia, z której wykonywane są sufity napinane, pozytywnie wpływa na akustykę wnętrza – dźwięk staje się wyraźniejszy. Ponadto sufit napinany daje możliwość ukrycia systemu oświetleniowego, głośników czy klimatyzacji.

Zobacz realizacje sufitów napinanych https://www.youtube.com/watch?v=XOJgrQQ0DK4