Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, znany milioner i medialny celebryta bez politycznego doświadczenia, niespodziewanie wygrał wybory na prezydenta w stanach, pokonując poprzednią sekretarz stanu bardzo dobrze rozpoznawaną Hillary Clinton.

Niebywale korzystny rezultat 70-letniego Trumpa to wielkie zaskoczenie. Każde zapowiedzi w okresie przed wyborami wskazywały, że to Clinton jest faworytką wyścigu prezydenckiego. D. Trump został ją w pokonanym polu głównie dzięki poparciu białych facetów oraz ewangelików, jacy od startu tworzyli najwierniejszą grupę jego kibiców. To na ogół osoby bez wyższego wykształcenia, jakim słabo układa się w nowoczesnej, globalnej gospodarce. Przegrana Clinton informuje jednak, że prawdopodobnie oddało głos na nią znacznie mniej kobiet niż można było się spodziewać. Zgodnie z opiniami analityków nagrania z seksistowskimi słowami Trumpa o kobietach nie zniechęciły wyborców, jak można było podejrzewać.

O dobrym rezultacie wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały wstrząsające wygrane w paru najważniejszych stanach wahadłowych, w tym w Pensylwanii.

Wygrana Trumpa oznacza, że kolejnym prezydentem USA po raz pierwszy zostanie facet bez żadnego politycznego dorobku. Zdaje się to być wyjątkowo mocno dziwiące, jednakże w świecie realnym może stać się to bardzo opłacalne, ponieważ tego rodzaju człowiek odcięty od gorszych politycznych układów ma szansę zrobić w kraju oraz na świecie wiele korzystnych modyfikacji.