Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane w tej chwili to nowinka na rynku budowlanym. Jest to dobra alternatywa dla sufitów podwieszanych, produkowanych z kartongipsu. Prawdę mówiąc oba rodzaje sufitów mają swe wady ale i zalety. Sufit podwieszany pozwala uzyskać idealnie płaską powierzchnię sufitu. Doskonale ukrywa wszystkie pęknięcia a także części instalacji elektrycznej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość pomieszczenia.

Instalacja sufitu podwieszanego wiąże się jednakże z koniecznością wykonania większych prac. Na początku robi się dedykowany stelaż, jaki ma podtrzymywać płyty a w kolejnych krokach dochodzi do montażu.Kończąc robotę trzeba zapełnić szparki pomiędzy spoinami. To dobry sposób na zminimalizowanie dźwięków docierających na dół z góry. Na całe nieszczęście instalowanie sufitu z karton-gipsu wiąże się z przymusem usunięcia każdych mebli z lokalu. W procesie instalacji i głównie wycinania płyt strasznie się kurzy. Od tego typu frapunku uwolnić nas może sufit napinany. Taki sufit to bardziej kosztowna opcja dla sufitu podwieszanego.

Zastosowanie sufitów napinany jest niezwykle ogromne, da się otrzymać wiele możliwości aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze jest już zbyt niskie warto pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To interesujący pomysł na pozorne powiększenie niskiego pomieszczenia. Z drugiej strony niesamowicie interesujący efekt ma się możliwość uzyskać kiedy postawimy na sufity napinane z ekonomicznym podświetleniem lampkami LED. Strasznie atrakcyjnie przedstawia się również możliwość stworzenia specjalnego nadruku na sufit. W wspomnianym celu należy sięgnąć po fotografię lub ulubioną wizualizację. Na rynku można kupić również sufity napinane 3D. Dla detalicznych konsumentów jednak jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Sufity 3d zobaczyć da się najczęściej w klubach albo innych rozrywkowych miejscach. Instalacja takiego sufitu trwa jedynie moment. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak również przy napinanym da się ulepszyć izolację akustyczną lokalu. Dzięki temu jakiekolwiek głosy nie będą do nas docierać.

W chwili obecnej udostępniane w ofercie sufity napinane mają preferowany przez Klienta kształt przykładowo kuli. Wystarczy tylko uruchomić swoją pomysłowość. Jak już wspomniano największym minusem sufitów napinanych jest cena. Może ona wynieść nawet około 140 zł za metr kwadratowy.