Poznaj Bytom z najlepszej strony

Śląsk to nie jedynie Katowice. W rejonie odnajdziemy sporo pięknych terytoriów, które będą umiały nas zaabsorbować swoim widokiem oraz historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej turyści decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina położona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli ubóstwiacie znajdować oryginalne terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie niespodzianki

Przemierzając ścieżki Bytomia możemy dojrzeć spektrum styli architektonicznych. Szczególnie w sercu miasta. Widzi się tam zabytkowy ogród miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości położony jest obiekt Urzędu Miejskiego, jaki został wzniesiony w stanie międzywojennym. W tym samym okresie stanęła również pływalnia publiczna, leżąca nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się wspaniałe przedwojenne wille. Idealnie przedstawiają rozmaitą przeszłość miasta. Bytom jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Został założony 3 lata przed Krakowem, natomiast pierwsze potwierdzone doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W sercu miasteczka odkryjemy multum starych budynków, jednak na naszą uwagę zasługuję jeszcze inne rejony Bytomia. Na jego obrzeżach usadowiony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa dodatkowo sauna. W mieście spotkamy się z obfitą ofertą kulturalną. Możemy wybrać się na seans do Opery Śląskiej, która posiada swoją siedzibę w centrum miasteczka. Jeśli pośród nas są zwolennicy sztuki współczesnej, to winni oni przejść się w stronę historycznych obszarów pokopalnianych blisko centrum miasta. Odkryją tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są stare budynki cechowni i administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy uwielbiają późne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny razem z kręgielnią. Na lokalnym rynku odkryjemy sporo zacisznych lokali, w których możemy miło spędzić wolny czas.

Miasto bogate duchem

Nie zastanawiaj się i już teraz wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, dostępne są punkty sportowe. Jeżeli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu restauracji i barów, które znajdują się w sercu miasteczka. Dzięki dużej ofercie rozrywek, na pewno znajdziesz tutaj miejsce dla siebie.