nieruchomości w zabrzu

Poznaj bliżej popularne śląskie miasta, w których warto zamieszkać

Rozważasz kupno domu na śląsku? Twoją pierwszą myślą były z pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to niewątpliwie idealna lokalizacja do zamieszkania. Warto niemniej rozważyć też inne miasta. Bez mała wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, przez co masz sposobność zakupić mieszkanie po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo dobrych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku wyśmienicie skomunikowana z Katowicami. Jest to również dobry wybór dla osób kochających kulturę. Znajduje się tu na przykład Opera Śląska jak również Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również ciekawym miastem pod względem architektonicznym. Jesteśmy w stanie w tym mieście znaleźć dużo XIX wiecznych kamienic a także willi, które mimo, że w wielu przypadkach wymagają renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu są uważane za jedno z bardziej interesujących miast do osiedlenia się na Śląsku. To miasto trochę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, mimo tego w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Można w tym mieście odnaleźć wiele miejsc, w jakich można odpocząć w tym Staw Jeżowa i Park Jaworek. Na korzyść z pewnością działa również stosunkowo niski poziom bezrobocia. Miasto stawia również na sport oraz inne atrakcje, dzięki czemu trudno się tu nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Zobacz oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Chociaż Zabrze jest położone trochę dalej od centrum śląska, wiele osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada długą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj wiele historycznych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX i XX wieku). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2 z 1909 r.
– Kolonia patronacka Huty Zabrze w dzielnicy Małe Zabrze
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Miasto oferuje także wiele miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania jak również domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje dużo atrakcji. Jest to doskonały wybór dla osób, jakie nie lubią żyć w centrum tętniącego życia miasta. Przejrzyj oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.