rozwieszone pranie

Oto trochę porad, które usprawnią pranie

Pranie wprawdzie wydaje się być robotą niewiarygodnie prostą, wielu osobom może sprawić niemały problem. Nowoczesne pralki mają programy wyjaśnione w wyjątkowo jasny sposób, jednakże, co jeżeli nasza pralka nie ma takich udogodnień? Oto trochę porad, które warto wziąć pod uwagę!

1. Posortowanie ubrań

Istotne, by nie wkładać wszystkich ciuchów za jednym razem do pralki. Segregujemy pranie po barwach i dzianinach, z których są wykonane. Jeżeli chodzi o barwy to pranie warto posortować na jasne, ciemne jak również kolorowe. Należyta segregacja barw umożliwi stronienie od pofarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prać materiał jeansowy, bawełnę czy poliester.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już uprzednio pisaliśmy warto zajrzeć na wskazówki tyczące się prania umieszczone na . Dzięki nim będziemy wiedzieli nie wyłącznie, jaka jest odpowiednia temperatura prania, ale również czy w ogóle powinniśmy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Istotny jest wybór właściwej temperatury. Delikatne tkaniny pierzemy w niskich temperaturach. Trudne zabrudzenia w wysokich. Również czarne ciuchy opłaca się prać w niższych temperaturach, przez co nie stracą tak szybko swojego koloru.

duża pralnia4. Wybór preparatu do prania

Czarne, białe czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz pranie, dobierz stosowny preparat. Dostępnych jest sporo preparatów – proszki, kapsułki jak też płyny. Nie zapomnij, by detergent był dostosowany do koloru prania! Dodatkowo opłaca się też użyć płynu do płukania, który nada ciuchom intensywny zapach. Możesz także dodać do pralki profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwytywać pigmenty, które w razie czego mogły by ufarbować pozostałe pranie.

5. Włączamy pralkę

Posegregowane pranie trzeba umieścić w bębnie pralki, dołożyć specyfiki do prania, wybrać odpowiedni program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, iż proste?