końcówka do paneli

Kupujemy odkurzacz – poradnik

Utrzymanie lokalu mieszkalnego w czystości czasami sprawia problemy. Sytuacja jest bardziej pracochłonna, jeśli mieszkamy ze zwięrzętami. Konfrontacja z sierścią jest niezwykle trudna i długa. Czy posiadamy sposób na usunięcie sierści z wersalki, foteli, dywanu? Oczywiście! Przedstawimy Wam skuteczne odkurzacze, które pomogą Ci w sprzątaniu.

Jaki odkurzacz wybrać?

Wbrew pozorom dobór trafnego odkurzacza nie jest prostym wyborem. Możemy wymienić kilka wariantów tego urządzenia. Podstawowy podział traktuje o odkurzaczach podłogowych z workiem, bezworkowych, multifunkcyjnych oraz odkurzaczach z filtrem wodnym. Najpopularniejsza jest pierwsza wymieniona propozycja. Warto natomiast pamiętać, by w każdym wypadku kupić polecany, niezawodny sprzęt. My zwróciliśmy uwagę na odkurzacz Samsunga, który wyróżnia się potężnym silnikiem oraz szczotką o dużej mocy wciągania. Świetnie radzi sobie z sprzątaniem zanieczyszczeń oraz dużych zabrudzeń na różnych powierzchniach. Cyklonowe odkurzacze Miele polecamy osobą skłonnym do alergii i uczuleń. Drugim rozwiązaniem w tym przypadku jest higieniczny worek na kurz wyposażony w systemem mikro oraz filtracji higienicznej. Worki do odkurzaczy Miele oraz Samsung zapewniają nam dobrą jakość. Są niezwodne, a jednocześnie nie tylko gromadzą zabrudzenia, a także pozwalają neutralizować zanieczyszczenia, alergeny i drobinki pyłu.

Sprawdzone porady

Nie potrafisz się uporać z sprzątaniem foteli z sierści? Wybierz wymienne miotełki do odkurzacza. Pozwolą Ci one wyczyścić tapicerki z licznych uciążliwych zabrudzeń. Jeśli chcesz dbać o stan swojej podłogi w każdym momencie zwróć uwagę na odkurzacze automatyczne. Sprzątają one powierzchnie zawsze gdy tego wymagasz, a Ty możesz zająć się kolejnymi obowiązkami.