obuwie damskie

Kupowanie butów nie musi być straszne!

Wybór odpowiednich butów często generuje sporo problemów, gdyż wymaga rozpatrzenia sporu kwestii. Oprócz kwestii wyglądu powinna się także liczyć wygoda. Oto trochę wskazówek, którymi należało by się kierować przy wyborze najstosowniejszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Planujesz wyjść na spacer, w góry, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu obuwia. Na piesze spacery, zwłaszcza te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z doskonałym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na jaką rozważasz pójść w sukni – najlepszym wyborem będą buty na szpilce, które dodadzą klasy całej stylizacji. Wysokość szpilki wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich szpilek i rzadko je ubierasz, nie zmuszaj się do założenia 11 cm szpilek. Buty sportowe – tutaj posiadamy spore pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej a także wielu innych rodzajów sportu. Jeżeli masz jedną aktywność, której poświęcasz mnóstwo czasu zakup buty najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różne sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wyproudkowane. Najlepiej nadają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznej skóry mogą być niewygodne i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 36? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą właściwe dla Twojej stopy. Tabele rozmiarów niektórych producentów są inne, w związku z czym dobrze jest przymierzyć obuwie, które chcemy zakupić i zrobić w nich trochę kroków.