Jak zarabiać na Instagramie
fot.unsplash.com

Zarabianie przez Internet jest już codziennością, jednak wiele osób wciąż nie wie jak się za nie zabrać. Prawie każdy, kto posiada konto na Instagrama, na którym regularnie postuje w pewnym momencie zastanawiał się, czy mógłby to być sposób na zarobek, jednak zrezygnował z tego pomysłu, ponieważ doszedł do wniosku, że będzie to zbyt trudne do osiągnięcia, ale w rzeczywistości wcale nie musi tak być.

Czy potrzebuje mieć obserwujących, aby zarabiać na Instagramie?

Aby zarabiać na Instagramie, posiadanie obserwujących jest niestety konieczne. Utworzenie społeczności może jednak zająć sporo czasu i być frustrujące. Pomóc ci w tym może np. częste i regularne wrzucanie zdjęć. Wybierz temat, któremu będzie poświęcone twoje konto, mogą to być np. podróże, dieta, makijaż, moda, ćwiczenia, gotowanie, ogrodnictwo itd. W ten sposób przyciągniesz do siebie ludzi zainteresowanych konkretnym tematem co pomoże ci zdobyć obserwujących. Nie zapomnij też u używaniu odpowiednich hasztagów, które pomogą użytkownikom w znalezieniu twojego konta. Ważne jest również utrzymywanie kontaktu z obserwatorami poprzez np. odpowiadanie na ich pytania w komentarzach, ponieważ to nie ilość obserwujących, a ich aktywność przyciągnie do ciebie możliwości współpracy. Upewnij się, że twoje posty nie zawierają treści obraźliwych lub wulgarnego języka, ponieważ może to ograniczyć ich widoczność.

Jak zarabiać na Instagramie
fot.unsplash.com

Promowanie produktów:

Po osiągnięciu wystarczającej liczby obserwujących mogą zacząć zgłaszać się do ciebie marki, które oferują ci pieniądze w zamian za reklamowanie ich produktu. Możesz również zachęcić firmy do współpracy poprzez wspominanie o ich produktach np. przez oznaczanie firm, których ubrania nosisz na zdjęciu lub której kamery użyłeś do zrobienia zdjęcia. Możliwe jest też, że firmy nie oferują ci pieniędzy za samą reklamę produktu, ale za to zaoferują ci procent z dochodów za produkty, które ludzie zdecydowali się kupić dzięki twojemu poleceniu np. poprzez kliknięcie linka zamieszczonego pod twoim postem. Pamiętaj jednak żeby dokładnie testować produkty, które decydujesz się reklamować, ponieważ jeśli produkty te okażą się wadliwe może ucierpieć na tym twoja reputacja, przez co firmy mogą już nie chcieć z tobą współpracować. Nie zapomnij oznaczyć swoich postów jako sponsorowane. Jeśli twoi obserwujący zorientują się, że za promowanie niektórych produktów dostajesz pieniądze i nie robisz tego, tylko dlatego, że je lubisz, to mogą oni stracić do ciebie zaufanie.

Sprzedawaj usługi i zdjęcia:

Jeśli twoje zdjęcia są wysokiej jakości i się wyróżniają to otwiera się przed tobą możliwość sprzedawania ich firmą i osobą prywatnym. Dodatkowo, jeśli posiadasz wystarczająco obserwujących, twoi fani mogą zechcieć zapłacić ci za np. wrzucenie posta na temat, który cię interesuje lub nagranie krótkiego filmiku, na którym życzysz im wszystkiego najlepszego z okazji urodzin itp.

Reklamuj własne produkty:

Twoi obserwujący mogą być zainteresowani zakupem produkowanych przez ciebie produktów. Mogą to być zarówno produkty, które dotyczą bezpośrednio ciebie np. mają nadrukowaną nazwę twojego profilu, jak i takie, po których początkowo nie widać kto jest stworzył np. przyrządy do ćwiczeń, jeśli twój profil dotyczy fitnessu. Najlepiej będą sprzedawały się produkty, które zgadzają z tematyką twojego konta, ponieważ to nimi twoi obserwujący będą najbardziej zainteresowani.

Jak zarabiać na Instagramie
fot.unsplash.com

Sprzedawaj shoutouty:

Shoutout to po prostu wspomnienie o marce lub użytkowniku. Polega on na zamieszczeniu filmiku, zdjęcia lub opisu pod zdjęcie, w którym wspominasz nazwę marki, dzięki czemu twoi obserwujący mogą dowiedzieć się jej istnieniu, przez co marka zyskuje na popularności. W tym przypadku również uważaj na marki, z którymi współpracujesz, upewnij się, że są uczciwe, a ich produkty są dobrej jakości. Nie bój się odmawiać, nawet jeśli potrzebujesz szybkiego zarobku, ponieważ współpraca z niegodną zaufania firmą może mieć negatywny wpływ na twoje zarobki w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here