włosy

Cienkie włosy to Twój kłopot?

Częste farbowanie, codzienne suszenie jak również modelowanie włosów spowodowało, że zrobiły się cienkie oraz matowe? Poznaj kilka metod na to, jak skutecznie je zregenerować. Dzięki informacjom przez nas zamieszczonym Twoje włosy znów mogą być ładne oraz lśniące.

Kontrola u lekarza:

Pierwsza propozycja to wizyta u dermatologa, który powinien zlecić badania, aby sprawdzić czy nie brakuje nam witamin a także minerałów, które odpowiadają za poprawny wzrost włosa i jego właściwą strukturę. Po przeanalizowaniu wyników a także przyjrzeniu się naszym włosom i skórze głowy specjalista powinien przepisać odpowiednią według niego kurację. Najczęściej terapia składa się z suplementu diety oraz właściwie dobranyhc preparatów do pielęgnacji, czyli przede wszystkim szamponu nie posiadającego parabenów oraz odżywki.

Kuracja włosów na własną rękę:

Także w domu możesz samodzielnie spróbować naprawić swoje włosy. W aptekach dostępnych jest bardzo dużo suplementów, które mają bardzo dobry skład. Najchętniej kupowane są te, które posiadają bardzo dużą zawartość skrzypu oraz biotyny. Trzeba mimo wszystko pamiętać, iż tabletki, jakie pomogły Twojej przyjaciółce nie muszą pomóc Twoim włosom. Odpowiednia kuracja może się wiązać z przetestowaniem paru suplementów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów trzeba o nie też zadbać od zewnątrz dzięki szamponom jak także odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te zamówione w aptece. Warto także rozważyć wcierki do włosów. Potężną renomą cieszy się wcierak z kozieradki, która niestety nie posiada miłego zapachu, mimo wszystko może dać dobre rezultaty.